BMW 80. Cenevre Otomobil Fuarı`nda

Benzersiz sürüş keyfi ile üstün verimliliği birleştiren komple yenilenmiş ve daha da iyileştirilmiş model seçenekleri – işte 80. Cenevre Motor Show 2010`da premium otomobil üreticisi BMW, bu modelleri sunmanın gururunu yaşıyor. Farklı sınıflardaki yeni modeller ve üstün performans ile geliştirilmiş verimlilik özelliklerini kendilerinde toplayan daha da fazla motor seçeneklerinin yanı sıra; geleceğin motorlarını yaratan heyecan verici konsept otomobiller ile markanın benzersiz yenilikçi gücü bir kez daha kanıtlanıyor.

2010 Cenevre Otomobil Fuarı`nın en önemli etkinliği yeni BMW 5 Serisi Sedan`ın görücüye çıkışı. Aynı zamanda yeni BMW X5 ile birlikte yeni BMW 3 Serisi Coupé ve yeni BMW 3 Serisi Cabrio modelleri de yine ilk kez Cenevre`de 4 – 14 Mart 2010 tarihleri arasında kamuoyu ile buluşacak.

Yürüyen aksam teknolojisi konusunda Cenevre`de açıklanacak olan yenilikler, bugüne kadar görülmemiş oranda çok yönlü ve geleceğe odaklı.
BMW`nin hem mevcut modellerinde kullanılan hem de orta ve uzun vadeli planladığı modellerinde kullanılacak olan BMW EfficientDynamics teknolojisi, tam verimlilik konseptinin standartlarını daha da yukarıya taşıyor. BMW 1 Serisi, BMW 3 Serisi, BMW X modelleri ve BMW Z4 modelinin yeni motorları, sürüş keyfi ile yakıt tasarrufu dengesini daha da uygun seviyeye taşıyor.

Pazar lansmanının hemen öncesinde, içten yanmalı motor ile elektrikli motorların birleşiminden oluşan ve sıra dışı verimliliği benzersiz sürüş keyfi ile sunan BMW AktifHibrid X6 ve BMW AktifHibrid 7 modelleri de Cenevre`de görücüye çıkıyor.

2010 Cenevre Motor Show ayrıca, BMW Concept Active E modelinin lansmanına da ev sahipliği yapıyor. Köklerini BMW 1 Series Coupé modelinden alan bu konsept otomobil, tam elektrikli sürüş ve hem otomobilin kullanım kapasitesini arttıran hem de üstün fonksiyonellik sağlayan yenilikçi elektrik depolama teknolojisi ile sunuluyor.

BMW Concept Active E, yaklaşık 200 litrelik bagaj hacmine sahip dört kapılı bir otomobilde emisyonsuz güç üretimi sağlıyor. Markanın vazgeçilmez değerleri olan çeviklik ve sürüş keyfinden ödün vermeden

, trendleri belirleyen BMW markasından beklenen şekilde komple elektronik hareket imkânı sunuyor