Kulüp Kurma Fikri

Bütün fikir ülkemizde sayısı gittikçe artan BΜW fanlarının, deneyimlerini ve önerilerini birbirleriyle paylaşabilecekleri bir kulüp yaratmaktı. Bu fikir, dünyanın pekçok ülkesinde sayıları 200.000 i aşmış BMW severleri tarafından yüzlerce kulüpler halinde hayata geçirilebilmişti.

Fakat ülkemizde hem BMW AG hemde Türkiye BMW distribütörü, Borusan Otomotiv İthalat ve Dağıtım A.Ş. tarafından resmi olarak tanınan böyle bir kulüp bulunmamaktaydı
. Bizde büyük bir eksiklik olduğunu düşündüğümüz bu açığı doldurmaya karar verdik.

Bu düşüncemizi zamanla teoriden plana ve plandan uzun emekler sonucu hayata geçirdik ve böylece BMW AG ve Borusan Otomotiv tarafından onaylanmış ve tanınan, Türkiye`nin ilk resmi BMW Kulübü,  “BMW Car Club Turkey” kuruldu.

Kulübün Amacı

BMW Markasının, otomobiller başta olmak üzere her türlü ürününe ilgi duyan, gelişmelerini yakından takip eden ve bu markaya gönül vermiş kişileri, sosyal bir platform üzerinde buluşturmak, tanıştırmak, yeni dostluklar ve işbirlikleri geliştirmelerini sağlamak ve bu konularda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermek amacı ile kurulmuştur.

Bir Kulüp kurarak, ülkemizdeki bu geniş BMW tutkunu kitlenin, araçlarının her zaman, “Kusursuz Sürüş Makineleri” olarak kalabilmeleri için gerekli olabilecek kuruluşlardan ayrıcalıklar elde edebilmeleri nede yardımcı olmak en önemli amaçlarımızdan biridir.

BMW araçları, kusursuz kaliteleri, mükemmel dengeli yol tutuşları ve en önemlisi sürücülerine verdikleri muhteşem sürüş zevki için tercih edilir. Bu sayede otomobil sektöründe BMW’nin yeri, sürücülerine tarif edilemeyen, ancak hissedebilinen bir şey sunar bir marka olarak bilinmektedir.

BMW sahiplerinin çoğunluğu araçlarını,“Keyif” için sürer. Keyif, ne mi demek? Mesele, sadece A noktasından B noktasına gitmek değil. Mesele, bu seyahati gerçekleştirirken alınabilecek en fazla keyif ve zevki almaktır. Hiç BMW’nizle bir yere giderken neden kısa yolu değil de, uzun yolu seçtiğinizi veya neden gideceğiniz yönü tamamen değiştirdiğiniz oldu mu? Cevabınız evet ise, sizde bizden birisiniz. İşte biz, bu hissi çok iyi biliyoruz. İstediğiniz şekilde tanımlayabilirsiniz ama biz buna BMW tutkusu diyoruz ve hepimiz bu tutkuyu paylaşıyoruz. İste biz bu yüzden “BMW Car Club Turkey”’i kurduk.

Neden Üye Olmalıyım?

Bir kulüp, tek kişinin elde edemeyeceği neyi elde edebilir ki? Cevap, sorunun kendisi kadar basit, pek çok şeyi.

Şu bir gerçektir ki, kalabalık bir grup kişi, bir kulüp veya benzeri bir organizasyon kurduğunda, çoğu zaman, pek çok kuruluştan topluluk olarak çok daha cazip fiyatlar, avantajlar ve koşullar temin edebilmektedir. Bizim kulübümüzün durumunda, bu kuruluşların seçimi, öncelikli olarak aracınızın masraflarının azaltılmasına katkıda bulunabilecek firmalara üzerine yoğunlaştık. Örnek olarak, servisler, yedek parçacılar, oto kuaförler, oto döşemecileri, performans ürünleri satan firmalar vb. diğer firmalar sayılabilir.

Kısacası, “BMW Car Club Turkey” üyesi olarak, hem sizlerle aynı tutkuyu paylaşan insanlarla hoşça vakit geçirirken, aynı zamanda da BMW marka bir araca sahip olmanın getirdiği kaçınılmaz masraflarınızı da azaltıyor olacaksınız. Çoğunluğa sahip olmanın getirdiği bu avantajlardan neden faydalanmayalım?

Kulüp: Değer mi?

Bütün üyelerinin aynı ilgi alanına sahip olduğu bir kulübün üyesi olmak pek çok ülkede uygulanan bir sosyal platformdur. Bununla birlikte bir kulüp ayrıca, pek çok ayrıcalıklar, indirimler ve kolaylıklarda sağlayabiliyor ve üyeleri bunlardan karlı çıkabiliyorsa, bu o kulübü çok daha ilginç ve faydalı kılmazmı?

Kararı siz verin ama unutmayın, “Kusursuz Sürüş Makineleri”, kusursuz bir kulübü hak ederler.


BMW Car Club Turkey

 

 

Yönetim Kadromuz
Başkan : Sinan YOĞUNALİ
    sinanyogunali@bmwctr.com
Başkan Yrd. : Metehan MUTLU
    metehanmutlu@bmwctr.com
Yönetim Kurulu Üyeleri    Selçuk DAL
    selcukdal@bmwctr.com
    Bekir KAYA
    bekirkaya@bmwctr.com
    Serdar YAMAN
    serdaryaman@bmwctr.com