Yeni M6 Modelleri Tanıtıldı !

Yeni M6 kısa süre önce piyasaya çıkmış M5 ile yakından ilişkili, zira onunla aynı güçte, çift turbo beslemeli V8 motoru, yedi vitesli ve çift debriyajlı şanzımanı paylaşıyor.

560 beygir güç ve 680 Nm torkla coupe 0’dan 100 km/s’ye 4,2 saniyede, üstü açılır model ise 4,3 saniyede hızlanıyor.

Her iki otomobil de elektronik olarak sınırlanmış 250 km/s azami hıza sahip, ama M Driver Paketiyle bu rakam 305 km/s’ye yükseltilebiliyor.

Yakıt tüketimine gelince, coupe 100 kilometrede ortalama 9,9 litre benzin harcıyor ve 232 gr/km CO2 üretiyor. Üstü açılır model ise 100 km’de ortalama 10,3 litre yakıyor ve 239 gr/km CO2 üretiyor.

Son derece agresif tasarımlara sahip olan modeller, havalandırma deliklerine sahip yeni tamponlarla ve geniş çamurluklarla benzersiz görünüyor. Ayrıca LED ön farlar, rötuşlanmış ızgara, arka difüzer ve aerodinamik yan etekler tasarımı tamamlıyor.

Modeller dört çıkışlı bir egzoz sistemiyle ve 19 inçlik alaşım jantlarla (20 inçlikler seçenek) geliyor.

Coupe karbon fiberle güçlendirilmiş plastik bir tavana sahip, üstü açılır modelde ise kumaş tavan tercih edilmiş. Bu tavan 19 saniyede açılıyor ve 40 km/s’ye kadar hızlarda çalıştırılabiliyor.

Diğer önemli özellikler arasında spor ayarlı süspansiyon, aktif M diferansiyel ve “M Dynamic” modunu içeren gözden geçirilmiş dinamik denge kontrol sistemi bulunuyor.

BMW M6 serisinde ilk kez seçenek olarak karbon-seramik fren diskleriyle sunuyor. Seçenek olarak 20 inçlik jantlarla birlikte edinilebilen karbon-seramik diskler önde 410 mm, arkada 396 mm boyuta sahip