BMW Classic, İlk Restorasyonunu Teslim Etti

BMW Welt`te BMW 3.0 CSi prömiyerleri

Yeni BMW Classic Center, ilk tam restorasyonunu sahibine teslim etti.

 

Münih. 7 Temmuz 2010, Çarşamba günü, çok önemli bir gündü. BMW Classic Center’ın yeni Müşteri Atölyesi`nde tamamen yenilenen 1972 BMW 3.0 CSi, BMW Welt`te sahibine teslim edildi. Kutlama için iki neden vardı: BMW Classic Center, BMW Classic Müşteri Atölyesi’nin açılışından beri ilk kez tam bir yenilemeyi başarı ile tamamlamanın mutluluğunu yaşarken, aynı zamanda BMW Welt, – yeni bir otomobil yerine – klasik bir BMW`nin bir müşteriye teslim edilmesini ilk kez tecrübe etti. BMW Group Classic`te Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Müdürü olan Ralf Vierlein, “BMW 3.0 CSi`nin başarılı şekilde yenilenmesi, bize doğru yolda olduğumuzu ve BMW Group`un tesis ağı dahilindeki ortaklarımız ile birlikte otomobilleri en yüksek kalite standartlarına ve özel müşteri gereksinimlerine göre yenileyebildiğimizi gösterdi” dedi.

 

Sözü geçen durumda, müşteri kendine ait 1972 model BMW 3.0 CSi`nin mükemmel duruma getirilmesini talep etti. Ayrıca dört-ileri manuel vites kutusunun otomatik vitese çevrilmesini istedi, bu işlem daha önce sadece iki adet BMW 3.0 CSi prototipi üzerinde yapılmıştı. BMW Group Arşivi ile yapılan ve ilgili dokümantasyonun temin edildiği çalışma sonucu “büyük Coupé”, otantik bir dönüşüm işleminden geçti. Bir BMW 2.8 CS`den çıkarılan otomatik vites bu otomobile takıldı. Otomobilin işlemleri ve komple bakımı için aylarca süren araştırmalar yapıldı ve sayısız saat el emeği harcandı. BMW Classic Center`daki uzmanlar sadece mevcut gövde hasarlarını onarmakla kalmayıp

, teknik ve elektronik arızaların giderilmesi ile birlikte iç tertibatların tam bakımını da gerçekleştirdiler. Otomobil mevcut hali ile A1 durumundadır.

 

BMW Classic Müşteri Atölyesi: Tüm hizmetler için tek mekan.

 

BMW Classic’in Müşteri Atölyesi , sayısız BMW tutkununun orijinaline mümkün olduğu kadar sadık kalmış ve en iyi durumda olan özgün bir otomobil sahibi olma adına büyüyen isteklerine verilen bir yanıttır. BMW Group Classic`in Yöneticisi Karl Baumer, “Bu atölye, BMW Classic`in ve klasik otomobil pazarında mevcut olan müşterilerle yeniden bağ kurulması adına hayati bir parçadır” demiştir.

 

Buna paralel olarak, bileşenlerin tedariği ve tekrar üretimi daha da genişletilmiştir. Otomobillerin alımı ve satımı, onay sertifikaları, alıcılara tavsiyeler ve dünya çapında teslim alma ve teslimat hizmetleri gibi yeni alanlar da eklenmiştir. BMW Classic Center`ın ana avantajı, tüm hizmetlerini tek bir çatı altında toplamasıdır. Ralf Vierlein, “Otomobiller, teknik tecrübe, Orijinal BMW Parçaları hakkında teorik bilgiye ve hepsini sistematik olarak birleştirmek için gerekli olan altyapıya sahibiz,” ifadesini sözlerine eklemiştir.

 

Gelecekte de BMW Classic Center tarafından tam olarak yenilenen otomobiller, sahiplerine BMW Welt`in benzersiz ortamında teslim edilecektir. Bu şekilde yapılan “teslimat” sadece otomobil sahibi için eşsiz bir tecrübe olmayacak, BMW Group dahilinde geçmiş ve şimdiki zamanın başarılı birleşiminin dikkat çekici bir örneği olacaktır.

 

Classic Center hakkında daha fazla bilgi için: www.bmw-classic.com